Uczniowie klasy 1B przez ostatni tydzień podróżowali z „Nelą Małą Reporterką” po świecie.  Spakowali plecaki analizując, co taki podróżnik w nim powinien mieć. Odwiedzili las tropikalny, w którym poszukiwali ocelota. Poznawali życie żab, tworząc mini lapboooki, wybrali się do Machu Picchu – kamiennego miasta. Odwiedzili również Japonię. Naszym przewodnikiem był pan Piotr Kowalski, który był tam już dwa razy. Pokazał piękne zdjęcia, które okrasił wspaniałymi opowieściami. Uczniowie mieli okazję spróbować sushi, które specjalnie dla nas pan Piotr przygotował. Dwoje uczniów przyniosło japońskie słodycze, które w mig zniknęły z talerzy.  Każdego dnia rozwiązywaliśmy zadania i quizy tematyczne. To był wspaniały tydzień pełen wrażeń, kiedy to uczyliśmy się „mimo chodem”.