W poniedziałek, 21 lutego br. chętni uczniowie z klas I-III włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Tegoroczne święto odbywało się pod hasłem: „Wykorzystywanie technologii do wielojęzycznego uczenia się: wyzwania i możliwości”. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym. W celu przybliżenia uczniom genezy tego święta w szkole powstała gazetka o historii i znaczeniu obchodów Dnia Języka Ojczystego oraz różne zabawy językowe, tj. wykreślanki, labirynty oraz „łamańce językowe”. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem, natomiast wiele radości przyniosły uczniom czytane na głos wierszyki. Nauczyciele podczas lekcji, dzięki różnym aktywnościom przybliżali zasady poprawnej polszczyzny.

Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym dobrem narodowym, o który wszyscy powinniśmy dbać.