14.03.2022 r. klasa 5A odwiedziła wystawę Cosmos Discovery, która  przeprowadziła uczniów przez historię załogowych wypraw w kosmos. Uczniowie poznali sylwetki najważniejszych inżynierów, naukowców oraz astro i kosmonautów, zobaczyli makiety i oryginalne elementy rakiet oraz pojazdów kosmicznych, a także stroje astronautów, jedzenie. Ogromną, jeśli nie największą, zaletą wystawy były modele i makiety pojazdów kosmicznych w skali 1:1, zarówno amerykańskich jak i radzieckich. Dzięki tym modelom uczniowie mogli poczuć prawdziwą skalę wypraw w kosmos. Tego nie odda żadna książka, ani najlepsze nawet wideo czy animacja. Na końcu uczniowie uczestniczyli w części interaktywnej wystawy, która pozwoliła im przenieść się na chwilę w kosmos.