„Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.”

J. R. R. Tolkien

Co roku 25 marca obchodzimy Dzień Czytania Tolkiena. Dzisiaj mają swoje święto fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona. 25 marca, czyli 25 rethe to bardzo ważny dzień w Śródziemiu – świecie stworzonym przez J. R. R. Tolkiena. Jest to dzień, w którym nastąpił upadek Saurona i tym samym zakończyła się Wojna o Pierścień, a Śródziemie pokonało mroczne siły. Z tego powodu dzień 25 marca ustanowiony został Dniem Czytania Tolkiena i obchodzony jest corocznie w wielu krajach na świecie. Uczniowie naszej szkoły również obchodzili ten dzień. Podczas lekcji języka polskiego ochotnicy czytali fragmenty powieści pt.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w kilku językach po polsku, angielsku, niemiecku, ukraińsku, hiszpańsku, a nawet śląsku. Mieli również okazję przeanalizować wiersze pisane przez mistrza fantasy. 

Organizatorem Dnia Czytania Tolkiena był Samorząd Uczniowski.