Drodzy Uczniowie!

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – jest dniem ustanowionym przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych (od 21 stycznia 2008 roku). Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób z autyzmem. Tego dnia na całym świecie organizowana jest akcja Zaświeć się na niebiesko (Light it up blue) zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks. Polega na niebieskiej iluminacji budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

W naszej szkole 4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zachęcamy, aby w poniedziałek ubrać się na niebiesko 🙂