Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Uczniowie klasy 1B zrobili gazetkę na korytarzu „Bądź niebieski dla autyzmu”. Dzieci z dumą przywiesiły samodzielnie wycięte „niebieskie” ręce, które mają symbolizować nasze wsparcie.

Większość uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. W klasach obejrzeli filmy będące wprowadzeniem do tematyki autyzmu. Jego celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień. Rozwiązywali liczne quizy i zadania na tablicach interaktywnych. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas.

Na zajęciach z etyki w klasach młodszych również poruszano tę tematykę. Dodatkowo uczniowie pokolorowali żarówki na niebiesko i przyozdobili nimi salę, w której te zajęcia się odbywają.

Żywimy nadzieję, że poprzez nasze dzisiejsze działania daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.