Dziś świętowaliśmy „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Z tej okazji uczniów klas młodszych odwiedzali starsi uczniowie. W klasie 1B Igor i Mateusz (klasa 7C) czytali wspaniałą i przy okazji bardzo śmieszną książkę Davida Walliamsa, pt.: ” Babcia rabuś”. Uczniowie wykonali do niej piękne ilustracje. Rozmawiali o tym, jak zbudowane są książki, czym się od siebie różnią, jaką mogą poruszać tematykę. Wspólnie obejrzany film, który pokazał jak powstaje książka wzbogacił wiedzę uczniów. Bardzo zabawne ćwiczenia ruchowe z książkami uświetniły zabawę. Kilku uczniów wypożyczyło do domu książki z klasowej biblioteczki.

W klasie 1A uczniowie z 4A czytali młodszym książkę pt.: „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, zaś uczniowie z klasy 8A przygotowali młodszym kolegom i koleżankom z klasy 3A konkurs ze znajomości omawianych wcześniej lektur. Najlepsi i najszybsi w zgłaszaniu się zdobyli słodkie nagrody. W klasie 2D ciekawą książkę o przygodach psa Elfa czytały koleżanki z klasy 7C. Dziękujemy starszym kolegom i koleżankom za włączenie się w akcję. 🙂