Z inicjatywy samorządu uczniowskiego 13 kwietnia 2022 r. był dniem gry w scrabble. Ta znana na całym świecie gra obchodzi swoje święto właśnie tego dnia. W wielu klasach odbyły się rozgrywki. Uczniowie podjęli wyzwanie i jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie sprawdziła spostrzegawczość i pomysłowość naszych uczniów.

Gra powstała w 1933 roku. Jako inspiracja posłużyło opowiadanie Allana Edgara Poe, które przeczytał bezrobotny architekt Alfred Butts. Zachwycony pomysłem gry słownej stworzył grę planszową. Podobno punktacja liter wzięła się z częstotliwości ich występowania na pierwszej stronie „New York Timesa”. Jak często bywa z genialnymi wynalazkami, na początku żaden producent nie był zainteresowany zakupem gry. Gra osiągnęła popularność w 1953 roku, kiedy amerykańska sieć Macy’s zamówił tysiące sztuk tej planszówki. Wtedy nastąpił prawdziwy scrabblowy boom. Alfred Butts zmarł w 1993 roku – do jego śmierci sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy gry. Polecamy!