Z okazji Dnia Ziemi odbyły się liczne atrakcje związane z promocją postawy przyjaznej środowisku. Głównym celem zajęć, w tym dniu, było uświadomienie uczniom, że wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją, gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie. Dzieci z klasy 2D oglądały filmy ekologiczne, rysowały oraz rozmawiały, o tym jak chronić naszą planetę. Uczniowie z klasy 1A zaprojektowali torby ekologiczne, a klasa 3D wykonała modele kuli ziemskiej. Powstała również piękna gazetka ścienna wykonana przez uczniów z klasy 1C.

Dzieci z klasy 1B stworzyli „Kodeks ekologa”, oglądali prezentację „Jestem przyjacielem Ziemi”, segregowali odpady. Z uwagi na to, że uwielbiają wyzwania otrzymali wyzwanie domowe, pt.: „Nawykownik Ekologiczny”. Każdy uczeń otrzymał tabelę, dzięki której zacznie wprowadzać zasady ekologicznego postępowania w życiu. Każdego dnia przez tydzień, dzieci będą zaznaczać przy pomocy uśmiechniętej buzi, podjęte działania w zakresie oszczędzania wody, segregowania śmieci i zmniejszenia zużycia prądu. Po tygodniu notowania, będą wyciągać wnioski z podjętych działań.

Każdy z nas jest mieszkańcem planety, dlatego też każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.