22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 2A i 2C pojechali na wycieczkę do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie zamienili się w małych badaczy i naukowców – z chęcią eksperymentowali i brali udział w kolejnych doświadczeniach. Następnym punktem programu był spacer z przewodnikiem uliczkami najstarszej dzielnicy Warszawy. Uczniowie poznali legendy: o warszawskiej Syrence, o Warsie i Sawie, złotej kaczce oraz legendę o zaczarowanym niedźwiedziu. Podziwiali kolumnę Zygmunta i z wypiekami na twarzy słuchali opowiadania o duchach mieszkających w komnatach Zamku Królewskiego. Były też spacery uliczkami Starego Miasta podczas, których dzieci usłyszały o piwnicy zamieszkałej kiedyś przez Bazyliszka oraz o kamiennych gołębiach pani Majchrzakowej. Uczniowie widzieli także zaczarowany dzwon, który spełnia marzenia oraz odwiedzili pomnik Małego Powstańca przy Barbakanie. W drodze powrotnej obejrzeli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.