5 maja przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Na zajęciach z etyki w klasach 1-3 poruszaliśmy temat niepełnosprawności. Uczniowie oglądali krótkie filmy. Ustalali kodeks savoir – vivre wobec osób z niepełnosprawnością, kolorowali kolorowanki z hasłami dotyczącymi odpowiedniego zachowania. Sprawdzali również, czy nasza szkoła, i w jaki sposób jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Ta duża dawka wiedzy w przystępnej formie na pewno ośmieli uczniów w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. W tym dniu warto podkreślać, że osoby z niepełnosprawnościami są częścią naszego społeczeństwa i należy im się szacunek i równe szanse. Inny nie znaczy gorszy. Każdy z nas jest wyjątkowy!