W dniach 13-15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 4A i 4C uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Zanim dotarli do Sztutowa, gdzie nocowali, uczestniczyli w warsztatach z technik survivalowych w Parku Rozrywki BARTBO. Poznali sposoby uzdatniania wody, próbowali rozpalać ogień przy pomocy krzesiwa, udzielali pierwszej pomocy i rozmawiali o sposobach orientacji w terenie, mierzeniu czasu na podstawie obserwacji słońca. Spacery nad morze były obowiązkowym elementem pobytu w Sztutowie. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Gdańsk, m.in. Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki, Pocztę Polską, Stocznię Gdańską. Ciekawe opowieści pani przewodnik sprawiły, że uczestnicy wycieczki poznali Gdańsk i zwiedzili Molo Południowe w Gdyni (wraz ze Statkiem-muzeum Dar Pomorza) oraz uczestniczyli w prezentacji organów w Archikatedrze Oliwskiej. Wizytę w Trójmieście zakończyło zwiedzanie Westerplatte. Uczniowie zaopatrzeni w pamiątki i przeżycia „zielonej nocy” z radością wrócili do szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.