Wakacje wciąż trwają a w  Szkole Podstawowej nr 5 Akcja „Lato w mieście” kręci się pełną parą. Codziennie jest moc atrakcji. Wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od seansu filmowego pt.: „Niezgaszalni” o rezolutnej Georgii, która marzy, aby zostać strażakiem. W kolejnych dniach udaliśmy się m.in. na wycieczkę do Zoo Orientarium w Łodzi raz na basen Kapry, w którym zabawy było co nie miara.  Z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy bardzo pouczające przedstawienie teatralne Teatru „Maska” z Krakowa pt.: „Magiczna Księga”. Odwiedziliśmy również  Muzeum Etnograficzne w Warszawie, w którym dzieci tworzyły malarskie prace na szkle. Po tak wyczerpujących zajęciach odpoczywaliśmy w Ogrodzie Saskim, podziwiając piękno przyrody. Oczywiście w naszej szkole nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy  Straży Miejskiej z Pruszkowa, którzy zaprezentowali nam  symulator pożaru. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie pt.: „Strażnicy uśmiechu”. Celem programu jest wspomaganie rozwoju samoświadomości, kształtowanie umiejętności życiowych oraz społeczno-emocjonalnych u dzieci.

Podczas tego tygodnia wszystkim dopisywał humor. Wszystkie  buzie były uśmiechnięte od ucha do ucha.  Było radośnie i wesoło. Same przyjemności! Wakacje po prostu! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.