Dzisiaj młodzi żeglarze wstali skoro świt. Wachtę na kambuzie pełnił Mateusz. Wszystko było smaczne, a naczynia lśniły. O poranku uczestnicy rejsu mogli zobaczyć próbę apelu absolwentów Wyższej Szkoły Marynarki Wojennej na ORP Błyskawica. Apel był związany z nadaniem awansu na stopień podporucznika.

Uczniowie po powrocie na jacht, udzielili obszernego wywiadu dla radia Koszalin, opowiadając o morskiej przygodzie.

Dzisiaj młodzi marynarze z naszej szkoły wyruszyli w rejs z Gdyni na Hel. Pogoda do żeglowania była dobra, troszkę wiało i kołysało, ale oczywiście bezpiecznie dotarli do portu. Po krótkim odpoczynku, uczniowie wraz z opiekunami udali się na zwiedzanie Helu.

Obecnie na Helu trwa D-Day Hel 2022. Jest to największe widowisko historyczne na Pomorzu. Festyn ten to unikatowa lekcja historii w trakcie, której zgromadzona publiczność podziwia z bliska uczestników imprezy w mundurach historycznych oraz prawdziwe pojazdy wojskowe z lat 40-tych. Największym wydarzeniem festynu jest inscenizacja lądowania aliantów na plażach Normandii.

Zobaczcie fotorelację..