Ostatnie dni akcji “Lato w mieście” w Szkole Podstawowej nr 5 im. I. J. Paderewskiego upłynęły równie intensywnie jak poprzednie. Tydzień rozpoczęliśmy od seansu filmowego pt. “Lena i Śnieżek” – opowieści o nieśmiałej nastolatce i przygarniętym przez nią lwiątku. Uczniowie odwiedzili także Centrum Nauk Kopernik w Warszawie, w którym mogli wykonać wiele eksperymentów naukowych ułatwiających zrozumienie różnych zjawisk fizycznych. Następnie udali się do Planetarium, gdzie z wielkim zainteresowaniem wpatrywali się w niebo i podziwiali różne konstelacje, a także obejrzeli film pt. “Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzieci doskonale bawiły się na basenie Kapry. Rozwijały swoje zdolności ceramiczne podczas zajęć w Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Tak jak w poprzednim tygodniu w szkole odwiedzili nas funkcjonariusze Straży Miejskiej z Pruszkowa oraz pani z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie, która kontynuowała zajęcia z cyklu “Strażnicy uśmiechu”. W ostatnim dniu udaliśmy się do Parku Rozrywki Julinek, w którym dzieci miały możliwość skorzystać z różnych atrakcji m.in. dmuchańców, klockowni czy parku linowego. Zabawy było co niemiara. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.