W ramach programu „Poznajemy zawody” 13 września 2022 r. odwiedził nas tata jednej z uczennic naszej szkoły, który przypomniał pierwszakom z klasy B oraz C zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubrań i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci podczas kontaktu z obcymi i omówił sposoby unikania ich. Duże zainteresowanie wzbudził mundur policjanta oraz akcesoria potrzebne mu do pracy. Ponadto uczniowie mieli okazję usiąść w radiowozie i na policyjnym motocyklu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.