19.10.2022r. nasza szkoła na zaproszenie Przedszkola Miejskiego nr 1 w Pruszkowie wzięła udział w akcji Narodowego Czytania 2022, która jest coroczną ogólnopolską kampanią społeczną promującą dzieła literatury narodowej. Mimo, iż jej finał odbywa się we wrześniu, to z radością włączyliśmy się w tegoroczną edycję, poszerzając repertuar również o wiersze znane i lubiane przez dzieci. Przedszkolaki okazały się wdzięczną publicznością i wysłuchały niełatwych fragmentów „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, a także utworów takich jak: „Okulary”, ”Ptasie radio” czy „Dwa Michały” Juliana Tuwima, które czytane były przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie – Panią Anetę Pawłowską oraz nasze uczennice: Natalię Bednarz, Ingę Bernabiuk, Aleksandrę Podgajną, Sylwię Remiszewską z klasy VIII A.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne urocze spotkania z przedszkolakami.