W piątek w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia koła naukowego „Badacze” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy – „Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Kreatywne zajęcia były pełne eksperymentów, doświadczeń oraz angażujących zadań z chemii, fizyki oraz matematyki.

Pierwsze zajęcia „Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym” dotyczyły zagadnień związanych z pierwiastkami oraz Marii Skłodowskiej-Curie. Uczniowie zbudowali własny wulkan z wypływającą lawą, sprawdzali odczyny substancji za pomocą własnoręcznie wykonanych wskaźników ph, poszerzali wiedzę o Marii Skłodowskiej-Curie oraz Alfredzie Noblu i jego nagrodach. Zajęcie zakończyły się testem wiedzy wśród uczniów.