11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka – to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

10 listopada 2022 r. podczas uroczystego apelu uczniowie naszej szkoły uczcili Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Słuchając patriotycznych pieśni i wierszy oddali się refleksji nad historią naszego kraju. Marszałek Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski – patron naszej szkoły, to przywódcy naszego państwa, którzy swoją walką, determinacją i miłością do Polski sprawili, że nasza Ojczyzna po 123 latach odzyskała niepodległość. Pokolenia Polaków walczyły w powstaniach podtrzymując ducha polskości. Cześć Ich Pamięci!   

O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna uroczyście odśpiewała Hymn Polski, tym samym biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „#Szkoła Do Hymnu”.

#SzkołaDoHymnu