W tym roku zwierzaki z Punktu Adopcyjnego w Pruszkowie nie będą marzły – dzięki Państwa pomocy! Zakończyliśmy akcję zbiórki karmy, zabawek dla zwierząt, kocy, kołder i poduszek na rzecz Punktu Adopcyjnego prowadzonego przez Pruszkowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt. Zbiórka ta została zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu. Dzięki Państwa wsparciu i pomocy zebraliśmy:
– 35 koców, 11 poduszek, 4 kołdry, 19 ręczników, 4 legowiska, 2  maty dla psów, pieluchy dla psów
– 142kg (!) karmy mokrej dla psów i kotów
– 93 kg (!) karmy suchej dla psów i kotów
– kości do jedzenia dla psów
– 26 opakowań smaczków dla piesków

To dużo więcej, niż udało nam się zebrać w zeszły roku – bardzo dziękujemy w imieniu opiekunów zwierząt pracujących w Punkcie Adopcyjnym! Wszystkie dary zostały starannie posegregowane i policzone przez naszych szkolnych wolontariuszy, a następnie zawiezione do Punktu Adopcyjnego w Pruszkowie przy ul. Południowej 12.  Mieszkają w nim psy, które czekają na nowych właścicieli. Osoby chętne do obejrzenia piesków Punkt Adopcyjny zaprasza w godz. 10.00 – 16.00. Może ktoś z Państwa poszukuje nowego przyjaciela? 😊

Zbiórka zakończyła się pełnym sukcesem, przyniosła wiele radości i satysfakcji organizatorom (byliśmy wzruszeni widząc, jak hojni są rodzice naszych uczniów), a podopiecznym Punktu Adopcyjnego – wiele smakowitości. Nasza szkoła otrzymała od Pruszkowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt dyplom z podziękowaniem. Zebrana karma i przedmioty dla zwierząt pomogą podopiecznym Punktu przetrwać nadchodzącą zimę.