W czwartek, 23 listopada 2022 r., uczniowie klas 8 wybrali się na pielgrzymkę do Sanktuarium błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Uczniowie w warszawskiej parafii uczestniczyli w lekcji historii. Mogli namacalnie poczuć historię lat 80, stanu wojennego oraz poznać bliżej postać i działalność bł. Ks. Popiełuszki.

Świadkiem i przewodnikiem pielgrzymki był pan Adam Nowosad świadek w procesie beatyfikacyjnym oraz przyjaciel ks. Jerzego. Podczas zwiedzania muzeum poświęconego męczennikowi uczniowie widzieli kaplicę z sutanną męczennika oraz modlili się, w tym wyjątkowym miejscu, w intencji społeczności szkolnej i rodzin

W czasie pielgrzymki uczniowie mieli okazję zapoznać się z przemówieniami ks. Jerzego.

„Mamy wypowiadać prawdę, gdy inni milczą. Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść. Zamilknąć, gdy inni mówią. Modlić się, gdy inni przeklinają. Pomóc, gdy inni nie chcą tego czynić. Przebaczać, gdy inni nie potrafią. Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą.”