W minionym tygodniu po raz kolejny klasa 2B pracowała metodą projektu. Tym razem uczniowie bazowali na omawianej lekturze „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke. Drugoklasiści na tydzień zamienili się w Małych Detektywów. Podejmowali wiele aktywności związanych z tą lekturą, jednak najwięcej emocji wzbudzili goście. W ramach współpracy z rodzicami 28.11.2022r. do klasy 2A i 2B zawitał prawdziwy detektyw. Pan Paweł Król, który prowadzi prywatne biuro detektywistyczne opowiadał uczniom o tym, jak wygląda jego praca. Przyniósł całą walizkę gadżetów i „worek” opowieści i historii dotyczących jego codziennej, żmudnej, ale i ekscytującej pracy. Uczniowie po zachwytach nad kamerkami i podsłuchami opakowanymi w przedmioty codziennego użytku, pożegnali z żalem profesjonalnego detektywa. Jednak to nie był koniec atrakcji tego dnia. Uczniowie klasy 2B wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, wykonanej przez rodzica jednego z uczniów, pana Piotra Kowalskiego. Zastali uwiecznieni w przebraniach „Detektywa Pozytywki”. Śmiechu i żartów było co niemiara. Efekty współpracy wyszły zachwycające.

Bardzo dziękujemy Panom Piotrowi Kowalskiemu i Pawłowi Król za poświęcony czas i pełen profesjonalizm. Cudownie mieć rodziców, którzy bezinteresownie chcą podzielić się swoim doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami z młodymi ludźmi.