13 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 3A oraz 3C wybrali się do warszawskiego Teatru Studio. Wszyscy zasiadając na widowni mieli możliwość odegrania wymyślonej roli na prawdziwej scenie. Niektórzy odkryli w sobie nową pasję – aktorstwo. Uczniowie obejrzeli garderobę aktorów i pomieszczenia z kostiumami. Pracownik teatru opowiedział o wielu osobach, które na co dzień pracują przy spektaklach m.in. scenarzystach, charakteryzatorach, garderobianych, reżyserach, kostiumografach i innych. Dla wszystkich była to cenna lekcja.

Oprócz warsztatów teatralnych część uczniów odwiedziła Muzeum Ewolucji. Ogromne wrażenie wywarły prehistoryczne skamieniałości, rekonstrukcje szkieletów olbrzymich dinozaurów i innych zwierząt. Natomiast druga grupa uczniów wybrała się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Widok ośnieżonej Warszawy z wysokości 30 piętra był niesamowity. Uczniowie odwiedzili kawiarnię i sklepik z pamiątkami. Ten dzień był ekscytujący i ciekawy.