27 lutego 2023 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, do których przystąpiło 23 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 i 7-8.

Jury w składzie: Kamila Kwiecień – przewodnicząca oraz członkowie Małgorzata Powązka-Jacaszek Agnieszka Makarewicz, po obejrzeniu prezentacji uczestników, wytypowało do dalszego etapu konkursu następujące osoby:

Kategoria klas 1-3:

Oliwia Kuczyńska z klasy 1E, wiersz Doroty Gellner pt. „Piłka”

Kategoria klas 4-6:

Ksawery Brzozowski z klasy 5D, wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Po co krowom rogi na głowie”

Kategoria klas 7-8:

Inga Bernabiuk z klasy 8A, wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy”

Jury dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych, a nauczycielom i opiekunom za ich przygotowanie. Uczestnikom, którzy przeszli do kolejnego etapu konkursu życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki.