Wszyscy wiemy, że czytanie książek jest bardzo ważne. Kto zachęci najskuteczniej do tego? Oczywiście rówieśnicy. W duchu tej myśli uczniowie klasy 2B mieli za zadanie wybrać dowolną książkę, przeczytać ją, a następnie stworzyć „książkę w pudełku”. Do samodzielnie ozdobionego pudełka dzieci miały włożyć przedmioty, które kojarzą im się z treścią książki. Każdy uczeń miał swój czas na przedstawienie książki i tego, co zgromadził w pudle. Pomysły były po wielokroć zaskakujące, a wybory książek nieoczywiste. Uczniowie przygotowywali dla swych koleżanek i kolegów również quizy, zagadki, czy kolorowanki dotyczące swoich lektur. Był to dla nich również wspaniały trening wystąpień publicznych.

Miniony tydzień był wspaniałą „książkową” ucztą, a co najważniejsze, młodzi czytelnicy wymienili się swoimi książkami, na korytarzach wciąż było słychać niekończące się opowieści na temat Harrego Pottera, Star Wars, czy Mikołajka.