Ze względu na obchody 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika uczniowie klasy 2B zapoznali się z sylwetką tego astronoma. Obejrzeli film o Mikołaju, poznali jego najsłynniejszą teorię, oglądali prawdziwy teleskop i podziwiali przyrodę przez lunetę. Sprawdzali nabytą na zajęciach wiedzę przez rozwiązywanie quizów na tablicy multimedialnej. Później dzieci tworzyły wspaniałe lapbooki o Mikołaju Koperniku, avatary przedstawiające tego astronoma oraz Układy Słoneczne wykorzystując poznane programy komputerowe.

Uczniowie odwiedzili również bibliotekę szkolną, by posłuchać fascynujących opowieści dotyczących Układu Słonecznego, snutych przez panią Agnieszkę – nauczyciela bibliotekarza. Na koniec wykonywali smaczne doświadczenia z watą cukrową.