W klasie 2B po raz kolejny uczniowie pracowali metodą projektu. Hasłem minionego tygodnia była kinematografia. Dzieci poznały historię kina oraz gatunki filmowe, ponad to obejrzały pierwsze filmy wyświetlane przez braci Lumière i profesjonalne rekwizyty niezbędne filmowcom: światło, kamerę, tło zakupione dzięki #LaboratoriaPrzyszłości.

Uczniowie zapoznali się z zawodami związanymi z filmem. Sami również zabawili się w filmowców, przy pomocy szkolnych tabletów i odpowiedniej aplikacji samodzielnie tworzyli filmy poklatkowe. Uczestnicy uczyli się pracy w grupach i odpowiedzialności za wspólny cel. Musieli odnaleźć się w nowych rolach m.in.: reżyserów czy scenarzystów. Praca uczniów została zarejestrowana przez jednego z nich na szkolnej kamerze.

Na koniec emocjonującego tygodnia obejrzeli bajki uwiecznione na kliszy, wyświetlane na ścianie przy pomocy projektora „Ania” z lat 80-tych. Zajadali się przy tym popcornem zrobionym samodzielnie w szkolnej mikrofalówce.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

https://youtu.be/EvagVTMYKeE