27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W czasie uroczystego apelu, przygotowanego przez uczniów z klasy 3D, 4A, 5D, 6A, 6B, dzieci przypomniały sobie w jakich okolicznościach doszło do powstania pierwszej w Europie konstytucji, a także dlaczego w dniach poprzedzających wspomniane święto należy wywiesić flagę. Uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać wyrecytowanych wierszy mówiących o Konstytucji i miłości do Ojczyzny. Były one przeplatane piosenkami m.in. „Witaj, majowa jutrzenko”, „Uwierz Polsko” czy „Popatrz na niebo błękitne”. Pod koniec uroczystości uczniowie ubrani w kolory nawiązujące do barw narodowych mieli okazje zrobić sobie zdjęcie okolicznościowe.