26 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 8C udali się do Warszawy szlakiem Szarych Szeregów. Podczas wycieczki przewodnik opowiedział o surowych realiach życia ludności cywilnej oraz funkcjonowaniu Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie podczas II wojny światowej. Uczniowie zwiedzali stolicę pięknym, zabytkowym autobusem Jelcz 043 tzw. „Ogórkiem”. Oprócz tego odwiedzili: miejsca akcji dywersyjnych Szarych Szeregów, Liceum Batorego, aleję Szucha, aleje Ujazdowskie (akcja Kutschera), pomnik Kopernika, miejsce akcji pod Arsenałem, Pawiak oraz Powązkowski Cmentarz Wojskowy w tym: Kwaterę Brzozowych Krzyży, w której pochowani są m.in.: Jan Bytnar „Rudy” oraz Maciej Dawidowski „Alek” – bohaterowie książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.

28 kwietnia 2023 r. ósmoklasiści udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mogli doświadczyć Warszawy umęczonej i zniszczonej przez Niemców. Muzeum stanowi hołd wobec tych, którzy walczyli i zginęli za wolną Polskę oraz jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń.

Dla wszystkich był to wyjątkowy i niezapomniany czas.