Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym „Gigathon”. Za pośrednictwem konkursu można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu programowania oraz wygrać atrakcyjne nagrody o wartości ponad 60 tysięcy złotych (m.in. konsole, tablety, wyjazdy na obozy programistyczne). 

Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe, które różnią się środowiskiem programowania:

  • Klasy 1-3: Minecraft 
  • Klasy 4-6: Scratch
  • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# lub Python.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zapisać się przez formularz na stronie: www.gigathonkonkurs.pl , najpóźniej do 12 czerwca 2023 r. Po dokonaniu zapisu, zostanie przekazany za pomocą poczty elektronicznej zbiór materiałów edukacyjnych, które pomogą w przygotowaniu się do konkursu. Materiały stanowią też cenne źródło wiedzy z zakresu informatyki. Po zakończeniu każdego z etapów uczniowie otrzymają certyfikat imienny. 

Celem „Gigathonu” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, NASK oraz GovTech Polska.