Na stadionie MOS w Pruszkowie odbyły się zawody w trójboju oraz czwórboju chłopców i dziewcząt. Uczniowie naszej szkoły wystartowali we wszystkich kategoriach oraz z pełnym zaangażowaniem reprezentowali SP5.

W trójboju dzieci rywalizowały w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Starsze roczniki dodatkowo czekał bieg na długim dystansie (dziewczęta 600 metrów, chłopcy 1000 metrów).

Dziewczęta w czwórboju oraz chłopcy w trójboju zajęli drugie miejsce ustępując tylko Szkole Podstawowej nr 4. Natomiast w trójboju dziewcząt nasze uczennice mogły się cieszyć ze złotego medalu i awansu do kolejnego etapu sportowych zmagań.

9.05.2023 r. odbył się etap powiatowy w Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie. Przy pięknej słonecznej pogodzie młode lekkoatletki rywalizowały w biegach oraz konkurencjach technicznych.

Zmagania w trójboju otwierał bieg na 60 metrów. Szkoły podzielono na dwie pary i każda z pięciu naszych reprezentantek biegła z zawodniczką z innej szkoły. Udało nam się wygrać we wszystkich pięciu biegach. Po pierwszych konkurencjach nasze zawodniczki zajmowały pozycję lidera.

Wszystko zatem miało się rozegrać na skoczni w dal. Zawodniczki SP5 w świetnym stylu wywalczyły 1 miejsce i awans do kolejnego etapu, który odbędzie się już 23 maja w Młodzieszynie!

W klasyfikacji indywidualnej Aleksandra Andruk zdobyła 1 miejsce!

Zosia, Ania, Wiktoria i Małgosia zajęły świetne miejsca w przedziale 4-12!

Gratulujemy!