O tym, czy na polskiej wsi jest spokojnie i wesoło mogli przekonać się uczniowie klas 1, którzy pojechali 5 czerwca 2023 r. do malowniczego miejsca położonego we wsi Kawęczyn-Gościniec Wiecha.

Gospodarze tego bajecznego miejsca – zgodnie ze staropolskim zwyczajem – przywitali pierwszaków chlebem i solą oraz przygotowali dla nich tyle atrakcji, że o nudzie nie było mowy! Były to: przejazd zadaszonym wozem traperskim z głośną i skoczną muzyką, zwiedzanie starej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las z widokiem na farmę danieli, zwiedzanie młyna wodnego połączonego ze szkołą, pokaz sztuki kowalskiej, wybijanie pamiątkowej monety w kuźni, poznanie receptury wypiekania chleba w piekarni, zabawy na placu zabaw oraz słodki poczęstunek w gospodzie i pieczone kiełbaski na świeżym powietrzu.

Zwiedzanie poszczególnych miejsc przy pięknej i słonecznej pogodzie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych doświadczeń oraz pomogło spokojnie i radośnie poznać kulturę, pracę i zabawę na wsi.