Uczniowie klasy 3B i 3E wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Odwiedzili jedną z najpiękniejszych jaskiń kresowych w naszym kraju – Jaskinię Raj. Chociaż jej historia rozpoczęła się wiele milionów lat temu, dla nas najciekawszym okresem jest zapewne ten, w którym zamieszkiwali ją Neandertalczycy. Można było zobaczyć stalaktyty, stalagmity i stalagnaty, które przybierają przeróżne formy. Dzieci zwiedziły również Centrum Leonardo da Vinci oraz Zamek w Chęcinach, z którego roztacza się i zachwyca niesamowita panorama Gór Świętokrzyskich. Przekraczając bramę zamku można przenieść się w czasie. Załoga wita wszystkich przybyłych gości w historycznych strojach. W drodze powrotnej uczniowie mieli również okazję zobaczyć jedno z najstarszych drzew w Polsce – Dąb Bartek. Dzieci wróciły odrobinę zmęczone, ale zachwycone i z nowym bagażem doświadczeń.