13 września 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w zawodach sportowych ,,Z podwórka na bieżnię”– jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci ze szkół podstawowych, uczniów klas od IV do VI. Dzieci rywalizowały w kategoriach klas IV, V i VI, podzieleni na grupy chłopców i dziewcząt. Konkurencje w których brały udział to:

 • bieg na 40 metrów,
 • bieg na 40 metrów przez płotki,
 • bieg na 200 metrów,
 • sztafeta 12×200 metrów chłopców,
 • sztafeta 12×200 metrów dziewcząt,
 • 100 metrów (finał).

Zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze przy udziale wybitnych lekkoatletów Pawła Januszewskiego i Sebastiana Chmary. Uczniowie podołali zadaniu i świetnie zaprezentowali się osiągając bardzo dobre wyniki. Wydarzenie rozpoczynał wspólny bieg wszystkich uczestników na dystansie 800-set metrów. Następnie uczniów czekał quiz z wiedzy sportowej podczas, którego można było zdobyć nagrody rzeczowe. Każdy z naszych reprezentantów przystąpił do wszystkich trzech prób.

Nasi podopieczni triumfowali w:

 • biegu na 40 metrów przez płotki chłopców rocznik 2013 (Maciej Rama),
 • biegu na 40 metrów dziewcząt rocznik 2012 (Anna Brzozowska),
 • biegu na 40 metrów chłopców rocznik 2012 (Bartosz Romanowski),
 • bieg na 40 metrów przez płotki dziewcząt rocznik 2012 (Aleksandra Andruk),
 • biegu na 40 metrów dziewcząt rocznik 2011 (Anna Mioduszewska).

Poza tym osiągnęli:

 • II miejsce w sztafecie 12×200 metrów dziewcząt,
 • II miejsce w sztafecie 12×200 metrów chłopców.

Do biegu finałowego na 100 metrów kwalifikowali się najlepsi zawodnicy z biegu na 200 metrów. Sztuka ta udała się Laurze Kołek, Mai Szopie i Maciejowi Ramie (rocznik 2013), Aleksandrze Andruk, Wiktorii Wilk i Bartoszowi Romanowskiemu (rocznik 2012) oraz Ani Mioduszewskiej, Aleksandrze Zalewskiej i Volodymyrowi Slobodianowi (rocznik 2011). Biegi te nie miały oficjalnych wyników, ale nasi zawodnicy zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze.