Prezent dla uczniów naszej szkoły od Pana Pawła Makucha Prezydenta Miasta Pruszkowa w postaci kolorowanki, był przyczynkiem do rozmowy z nimi o naszym mieście. Dzieci na zajęciach obejrzały film o tym, jak zmieniało się to miasto przez lata. Poznali wybitne postacie pochodzące z Pruszkowa oraz miejsca warte odwiedzenia. Tworzyli „mapę myśli”, odpowiadali na pytania min. zastanawiając się, jakimi środkami komunikacji możemy dostać się z Pruszkowa do Stolicy, rysowali herb naszego miasta. Na koniec tych ciekawych zajęć zastanawiali się, co by zrobili, gdyby zostali prezydentem Pruszkowa. Odpowiedzi były przeróżne. Warto przytoczyć tu kilka z nich: – „Zbudowałbym Zoo” – „Potrzebny jest Aqua Park” – „Więcej stajni” – „Żeby nie było opłaty za domy i mieszkania” – „Więcej pracowni artystycznych” – „Przeznaczyć więcej pieniędzy na schroniska dla zwierząt” – „Zbudować hotel dla biednych ludzi”. Jak widać młodzi Pruszkowiacy są wrażliwi i pełni pomysłów.