W środę 4 października 2023 r. cała społeczność naszej szkoły przystąpiła do IV edycji międzynarodowej akcji „Przerwa na czytanie”. Oprócz wspólnego czytania podczas przerwy zostały przygotowane dla uczniów liczne działania m.in: spotkanie z p. Dyrektor Aleksandrą Kurtz, zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej, wykorzystanie teatrzyku Kamishibai: „Legenda o śpiących rycerzach Tatr”, starsi uczniowie czytali młodszym. Uczniowie klas 2-8 wykonali zakładki do książek. Prace dzieci zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach stanowiąc tym samym kolorowa dekorację. Tego dnia każdy mógł przynieść do szkoły swoją ulubioną książkę, zaprezentować ją rówieśnikom oraz wpisać jej tytuł na specjalnie przygotowanej tablicy. Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.