18 października br. uczniowie z klasy 2D wybrali się na wspaniałą wycieczkę na Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dzieci miały możliwość oglądać przyloty i odloty samolotów na tarasie widokowym, zwiedzać halę odlotów oraz bagażową, zapoznać się ze specyfiką zawodu celnika, straży granicznej, dowiedzieć się co wolno a czego nie wolno zabrać do bagażu. Poza zwiedzaniem uczestnicy wycieczki poznali sposoby sprawdzania walizek i toreb: prześwietlali swoje plecaki, poznali specjalnie wyszkolonego psa, który wyszukuje rzeczy niedozwolone w bagażach turystów. Uczniowie oglądali rzeczy nielegalnie przywiezione przez turystów. To była bardzo interesująca wycieczka, na długo zapadnie nam w pamięci. Serdecznie dziękujemy mamie uczennic z klasy 2D za pomoc w organizacji wyjścia.