19 października br. uczniowie klas 4 wybrali się na wspólną wycieczkę do Wioski Afrykańskiej w Sobanicach. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do tego, aby zapoznać się z codziennym życiem Afrykanów, ich kulturą, sztuką i muzyką. Uczestnicy wycieczki zostali przeniesieni do wioski Kunajmo, gdzie między innymi zwiedzali Muzeum Afrykańskie, które zabrało ich w podróż po Czarnym Kontynecie. Nasi podopieczni mieli nie tylko możliwość nauczenia się kilku słów w języku suahili czy strzelać z luku, lecz także stali się poszukiwaczami skarbów. Niezapomnianą atrakcją dla dzieci była przejażdżka kolejką – Mombasa Express – która zabrała ich na kolejną lekcję. Tym razem były to zajęcia z gry na bębnach!