03.10.2023 r. uczniowie klas 7A i 6D wybrali się do „Przystani Emów”, która znajduje się w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Już od 8 rano, uczestnicy wyruszyli do miejsca docelowego. Podróż minęła bardzo szybko, i zanim się obejrzeli, byli już na miejscu. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawie. Podzieleni na grupy uczniowie (pod okiem instruktorów i nauczycieli) wzięli udział w zabawie leśnej w podchody. W tych warunkach mogli sprawdzić umiejętności z czytania mapy GPS oraz orientacji w terenie. Wysiłek fizyczny zaostrzył apetyty, dlatego w międzyczasie nad ogniskiem upiekliśmy kiełbaski i warzywa. Następnie odbyły się gry zespołowe. Było też strzelanie z łuku, wieloosobowe narty, gąsienica, gumizela, siatkówka plażowa oraz mnóstwo śmiechu. Uczniowie wyjazd do przystani zapamiętają na długo.