5 grudnia 2023 roku uczniowie klas 3C, 3D i 4C wybrali się na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej „Granica” w Kampinoskim Parku Narodowym. Podczas pobytu w ośrodku edukacyjnym dzieci uczestniczyły między innymi w warsztatach tappingu, polegających na tworzeniu ozdób choinkowych z naturalnego drewna. Po wykonaniu dekoracji nadszedł czas aktywności kulinarnych, w trakcie których nasi wychowankowie własnoręcznie przygotowali mieszankę z przypraw korzennych. Program wycieczki przewidywał również takie atrakcje jak: poznanie przez uczniów właściwości dźwięków i brzmienia instrumentów takich jak bęben, gong i trąbka; rywalizację grup podczas śpiewania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”; poszukiwanie wybranych eksponatów z użyciem map w ramach gry terenowej „Piękno ukryte w szczególe”. Na koniec zaplanowany został poczęstunek  – pyszne kiełbaski z grilla oraz ciepła, owocowa herbata. Ta integracyjna wyprawa z pewnością pozostawi wiele dobrych wspomnień w naszej pamięci.