6 grudnia br. uczniowie klas 2B i 2C wybrali się na wycieczkę do Teatru „Palladium”, który wystawił słynny, zimowy spektakl – „Dziadek do orzechów”. Dzieci z zaciekawieniem poznały historię opowiedzianą tańcem i muzyką przez tancerzy z formacji „Balet polski”. „Jestem Czarodziejem nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty a ja… ja sprawiam, że prezenty żyją… ba nawet tańczą!” – brzmiało powitanie uczniów przez bohatera. W trakcie widowiska uczniowie podziwiali Taniec Śnieżynek, walkę Króla Myszy oraz doznali teatralnej magii. Całość przedstawienia uzupełniały barwne kostiumy i wzruszająca, ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego.