Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w nowej edycji „Koduj z Gigantami” –  bezpłatnych warsztatach z programowania.  „Koduj z Gigantami” to organizowana przez Gigantów Programowania ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna. Temat przewodni 14-stej edycji warsztatów to „Poszukiwacze kodu”. 

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pan Paweł Makuch, Prezydent Pruszkowa.

Uczniowie będą tworzyć własne programy i gry w 6 środowiskach programistycznych:

  • klasy 1-3: Scratch oraz Minecraft Education,
  • klasy 4-6: Scratch, Minecraft Education oraz tworzenia aplikacji na smartfona w AppInventor,
  • klasy 7-8: C++, C# i Python,
  • szkoła średnia: C++, C# i Python.

Warsztaty odbędą się w Pruszkowie, w naszej placówce przy ul. Kościuszki 15.

Termin warsztatów: ferie zimowe 2024 (20-21 I, 27-28 I oraz 3-4 II).

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.