ODWAGA TO WYJĄTKOWA MOC I SIŁA. ZYSKUJĄC JĄ, POTRAFIMY ZMIENIĆ SIĘ NIE DO POZNANIA.  Na ostatnich zajęciach z etyki w klasach 1-3, rozmawialiśmy na temat dotyczący odwagi. Na początek naszych rozważań, stworzyliśmy mapę myśli, odnoszącą się do naszego zagadnienia. Następnie wymieniliśmy się doświadczeniami i zastanawialiśmy się nad tym, kogo możemy nazwać człowiekiem odważnym i czy strach jest nam potrzebny. Rozważania podsumował film o odwadze,który zmusił nas do dyskusji o tym, czy można pokonać swój strach i jak sobie z nim radzić. Po wszystkim nadszedł czas na zabawę. Nauczyliśmy się rymowanki o odwadze i bawiliśmy w „stopklatkę”. Owocem naszej pracy były kleksy, które, początkowo straszne, szybko przemieniły się w sympatyczne potworki. Najwięcej emocji wzbudziły w nas wybuchowe eksperymenty z balonami. Odważnie wzięliśmy w ich udział.