18 kwietnia 2024 roku w naszej szkole gościł pan Marcin Kozioł, pisarz i podróżnik, autor powieści dla dzieci i młodzieży – m.in. lektury szkolnej dla klas 4-6 – pt.: „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnicy przeklętej harfy” oraz „Gwiazdy Blachonosego”.

Młodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu motywacyjnym inspirującym do wyznaczania sobie śmiałych celów oraz ich odważnej i konsekwentnej realizacji.

Natomiast uczniowie klas szóstych wzięli udział w niezwykłym pokazie bezprzewodowego przepływu energii elektrycznej. Eksperyment nawiązywał do genialnych projektów i doświadczeń Nikoli Tesli, bohatera „Skrzyni władcy piorunów”.

Rozmowa z autorem książek dotycząca źródeł inspiracji, kreacji bohaterów i fabuły oraz możliwość zakupienia książek pisarza wraz z autografem to niecodzienne wydarzenie, zdecydowanie warte zapamiętania.