Bardzo dobry występ naszych uczniów na zawodach przełajowych!

Nasza 40-sto osobowa reprezentacja zdobyła wiele miejsc premiowanych awansem do kolejnego etapu. Dodatkowo dwóm naszym zawodniczkom udało się stanąć na podium. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Aleksandra Andruk, a na trzecim miejscu w roczniku 2010 pojawiła się Oliwia Witkowska.

W etapie powiatowym zdobyliśmy kilka nominacji do etapu międzypowiatowego. Wisienką na torcie było kolejne podium Oli Andruk. Dziewczynka stanęła na drugim jego stopniu.

Po dobrym występie naszych uczniów (miejsca 13-25) na etapie międzypowiatowym, zakończyliśmy nasze zmagania. Zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłości!

Po zmaganiach w biegach przełajowych, przenieśliśmy się na stadion lekkoatletyczny, gdzie wystartowaliśmy w trójboju i czwórboju, wystawiając cztery reprezentacje.

W czwórboju zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w biegu na 60 metrów, 1000m(chłopcy)/600m(dziewczęta), skoku w dal i rzucie piłką palantową. W trójboju nie występował bieg długi.

Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, zdobywając 3 miejsca na podium.

W trójboju dziewczęta zajęły 2 miejsce, a chłopcy 3, natomiast w czwórboju dziewczęta zdobyły brązowy medal, a chłopcy zakończyli rywalizację na 4 miejscu.

Klasy 7-8 rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych. Uczniowie mogli wybrać jedną z konkurencji indywidualnych (skok w dal, pchnięcie kulą, biegi na 100,200,300,600,1000 metrów) oraz jedną ze sztafet (olimpijska i 4×100).

Nasi uczniowie spisali się znakomicie i przywieźli z zawodów worek medali:

200 metrów: 1 miejsce – Mateusz Mężyński, 3 miejsce – Lena Adamska,
300 metrów: 2 miejsce – Jan Rogowski,
600 metrów: 2 miejsce – Julia Szczepańska, 2 miejsce – Franciszek Rogowski, 2 miejsce – Sebastian Arominiak,
1000 metrów: 1 miejsce – Oliwia Witkowska, 3 miejsce – Gabriela Orlik,1 miejsce – Kozłowski Szymon.
Sztafeta Olimpijska Chłopców: 1 miejsce – Alexander Nowicki, Szymon Kozłowski, Franciszek Rogowski, Mateusz Mężyński.

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za włożony wysiłek, w reprezentowanie szkoły na arenach sportowych.