Rowerowy Maj to kampania organizowana przez Gminę Miasto Pruszków (zwaną dalej Organizatorem Lokalnym) w partnerstwie z Miastem Gdańsk (zwanym dalej Organizatorem Głównym). Jest to największa kampania w Polsce, promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny na rowerze, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do środy 27 kwietnia br. 

Gdańsk 2016.05.25. SP 12 – ul. Człuchowska 6. KAMPANIA ROWEROWY MAJ 2016. Fot. Roman Jocher