26 kwietnia 2024 br. 
Uroczyste podsumowanie V edycji konkursu historycznego ,,Armia Krajowa – Bohaterowie″, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 23 im. Edwarda Szymańskiego w Warszawie. W siedzibie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej uczeń naszej szkoły – Tomasz Świecak, laureat konkursu, odebrał zasłużoną nagrodę.

Konkurs skierowany był  do uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Patronat honorowy objęli nad nim: Burmistrz Dzielnicy Ochota, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Archiwum Akt Nowych. Konkurs został wpisany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do wykazu konkursów punktowanych na świadectwie do szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy Tomaszowi i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że sukces kolegi zmotywuje innych uczniów do podejmowania różnych wyzwań. Wierzymy w nasze możliwości!